Bieg Niepodległości - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

Bieg Niepodległości

Różne > Newsy
Bieg Niepodległości
          10 listopada 2017r. w Brzeźnicy odbył się Powiatowy IX Bieg Niepodległości, który upamiętnił 99 rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. Bieg ten, to szlachetny pomysł na spotkanie się obywateli polskiego narodu razem, w jednym celu i dobrej sprawie, tak jak to było w 1918 roku, gdy Polacy nie poddali się i wywalczyli sobie wolną Polskę. Bo jak powiedział Józef Piłsudski „ Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem- staje się jedynie zbiorem ludzi zajmujących dane terytorium”. Inicjatywa Biegu Niepodległości daje nadzieję  na to, że Polacy pamiętają i będą pamiętać, że dzień 11 listopada to nie tylko dzień wolny od pracy i szkoły…
Rywalizacja w biegu odbywała się w pięciu kategoriach wiekowych. W pierwszej pobiegły dziewczęta i chłopcy z przedszkola i pierwszej klasy szkoły podstawowej, w drugiej- uczniowie klasy II-IV szkoły podstawowej, w  trzeciej V i VI klasy szkoły podstawowej, w czwartej klasy VII i gimnazjaliści, a w piątej osoby dorosłe.
Uczniowie z Gimnazjum Brzostek doskonale zaprezentowali się w tych zawodach zdobywając następujące miejsca: I miejsce Karina Augustyn, II miejsce Wiktoria Kita, IV miejsce Magdalena Lemek, V miejsce Magdalena Oprządek, VI miejsce Gabriela Płaziak. W grupie chłopców II miejsce Dominik Nawracaj, III miejsce Łukasz Lisak, VI miejsce Marcin Jasicki.
Bardzo dobry start zaliczyli Mateusz Pruchnik i Karol Zastawny plasując się w pierwszej dziesiątce. W tej kategorii startowało 50 zawodników.
Ciekawostką jest to, że najstarsza osoba biegająca miała 97 lat a najmłodsza 3 lata.
Składam gratulację dla wszystkich zawodników.
11 listopada – pamiętamy!!!
COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści