Dudek nas odwiedził - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

Dudek nas odwiedził

Różne > Newsy
Marzenia się spełniają – Jerzy Dudek w Brzostku
           O tym, że marzenia się spełniają przekonali się gimnazjaliści z Brzostku 20 września 2017r. Tego dnia Brzostek odwiedził wieloletni reprezentant Polski w piłce nożnej.
Była to nagroda za wyzwanie pt. „Stwórz własne zasady gry”. To wyzwanie wygraliśmy i znaleźliśmy się w gronie 6 najlepszych szkół w Polsce.
Piłkarz został serdecznie przywitany przez władze gminy Burmistrza Wojciecha Staniszewskiego, v-ce Burmistrza Adama Kostrząba, radnych: Pawła Hipszera, Daniela Wójcka i Jana Sarneckiego (bramkarza seniora Brzostowianki), kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji Andrzeja Piękosia i Dyrektora Jacka Berka. Swoja obecnością zaszczycili nas także nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzostku oraz przyszli przedszkolni adepci sportowi wraz z opiekunami, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół w Siedliskach Bogusz i Nawsia Brzosteckiego, a także nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Jana Pawła II w Kleciach oraz rodzice, strażacy i kibice.
Na naszego niezwykłego gościa czekało kilka niespodzianek m. in. tort. Młodzież przygotowała krótką część artystyczną. Sportowiec nie krył wzruszenia. Opowiadał uczniom o właściwym podejściu do uprawiania sportu. Przybliżył historię swojej kariery. Opowiadał o uczuciu bycia jednym z 3 Polaków, którzy podnieśli puchar Ligii Mistrzów. Podkreślał jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa aktywność sportowa.
Przyjazna atmosfera podczas tego spotkania sprawiła, że do rozmowy chętnie włączali się zarówno przedszkolaki, gimnazjaliści i nauczyciele. Następnie zawodnicy UKS Hercules mieli niecodzienną okazję zaprezentowania swoich umiejętności podczas treningu przed znakomitym piłkarzem. Do treningu zaprosiliśmy uczniów z Siedlisk Bogusz. Jednak prawdziwe szaleństwo zaczęło się, gdy Jerzy Dudek zaczął podpisywać autografy, piłki i robić zdjęcia z uczestnikami spotkania. Każdy chciał choć przez sekundę spotkać się z mistrzem. Na spotkaniu było około 700 osób.
Składam serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu spotkania dyr. Gimnazjum Jackowi Berkowi, dyr. Szkoły Podstawowej w Brzostku Marii Przebiędzie, Pawłowi i Ewelinie Hipszerom, Pawłowi Batyckiemu, Katarzynie Machowskiej, Beacie Szymańskiej, Renacie Rams, Wioletcie Kaput, Małgorzacie Piekarczyk, Janinie Wojdyle, Ewie Raś i Zbigniewowi Machaj. Dziękuję również gimnazjalistom z Brzostku, a szczególnie prowadzącym imprezę sportową:  Dominice Gonet, Aleksandrze Ziębie i Łukaszowi Lisakowi oraz Jakubowi Batyckiemu za wykonywane zdjęcia.
Marzenia się spełniają.
Opiekun UKS Hercules
Magdalena Machaj
COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści