Ogólnopolski Laureat - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

Ogólnopolski Laureat

Różne > Rok 2018/2019
OGÓLNOPOLSKI LAUREAT

   20 września br. w warszawskim Muzeum Katyńskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w Ogólnopolskim konkursie „SPRZĄCZKI I GUZIKI Z ORZEŁKIEM ZE RDZY”. Była to już IX edycja tego współzawodnictwa w którym wzięło udział 450 uczestników z całej Polski, napłynęło 260 prac. Plakaty konkursowe wykonali Agata Samborska i Jakub Batycki pod opieką Pani Katarzyny Machowskiej. Ich prace upamiętniają bohaterów, zgładzonych podczas Morderstw Katyńskich – praca Agaty dotyczyła Wincentego Pietrykowskiego, a Jakub za swoją pracę znalazł się w gronie 59 laureatów - Franciszka Selwińskiego (Serwińskiego). Nagrodą za najlepsze plakaty był wyjazd do Warszawy na podsumowanie konkursu. Oprócz uroczystej gali uczniowie wzięli udział w warsztatach upamiętniających Bohaterów Katyńskich. Wysłuchali także prelekcji na temat Gułagów Radzieckich oraz obejrzeli film o poszukiwaniach osób zgładzonych w Katyniu.
    Praca Jakuba Batyckiego dotyczyła Franciszka Serwińskiego urodzonego w Bukowej w 1899 roku, gdzie uczęszczał do Szkoły Powszechnej. W latach międzywojennych wstąpił do Szkoły Policyjnej w Krośnie, skąd został internowany na Litwę, a następnie zgładzony w Miednoje w 1940 roku.
    Uczniowie brzosteckiego gimnazjum kilkakrotnie brali już udział w tym konkursie i mając na uwadze zainteresowanie tą tematyką, planują wykonanie następnych prac na przyszłoroczny konkurs.

J.B.

COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści