Steinhaus 2018 - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

Steinhaus 2018

Różne > Newsy

Laureaci trzeciego miejsca

W styczniu 2018 roku w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbyła się XVIII edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Hugona Steinhausa. Konkurs ten corocznie przebiega na trzech poziomach: szkoła podstawowa, gimnazjum oraz szkoła średnia. W kategorii gimnazjum w rywalizacji brało udział 117 uczniów klas II i III z 17 gimnazjów. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 6 kwietnia 2018 roku.
Celem konkursu była promocja uzdolnionej matematycznie młodzieży oraz rozwijanie zainteresowania uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nauką matematyki. Zadania wymagały nie tylko dużej wiedzy szkolnej, ale i skupienia, sprytu, wyobraźni czy logicznego kojarzenia faktów.
Uczniowie naszego gimnazjum i tym razem nie zawiedli. Mamy trzech laureatów!
W kategorii klas drugich Mateusz Ramut uzyskał tytuł laureata trzeciego miejsca, natomiast na poziomie klas trzecich Kamil Piekarczyk oraz Michła Ramut również uzyskali tytuły laureatów trzeciego miejsca.
To już kolejne tak dobre wyniki naszych uczniów w konkursach matematycznych. Mateuszowi życzymy pierwszego miejsca za rok, a Kamilowi i Michałowi podobnych sukcesów w szkole średniej.
Powodzenia!

COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści