Sukces Mateusza - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

Sukces Mateusza

Różne > Newsy
Kolejny sukces matematyczny Mateusza Ramuta

13 marca 2018 roku Mateusz Ramut - uczeń Gimnazjum im. Królowej Jadwigi
w Brzostku wziął udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym "As Matematyczny". Uzyskał on tytuł laureata, zajmując drugie miejsce. W eliminacjach szkolnych rywalizowały z nim koleżanki z klasy: Dorota Szybist, Magdalena Wal i Katarzyna Boroń. Uroczyste podsumowanie konkursu, któremu co roku patronuje Starosta Powiatu Dębickiego Pan Andrzej Reguła, odbyło się 23 marca 2018 roku w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Dębicy.  
To już kolejne osiągnięcie Mateusza w konkursach matematycznych. Te sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka i systematyczna praca utalentowanego ucznia na lekcjach
i dodatkowych zajęciach matematyki. Receptą na  takie dokonania okazuje się systematyczna praca, czyli rozwiązywanie  olbrzymiej liczby zadań. A jaką radę ma Mateusz dla wszystkich, którzy chcą mieć podobne sukcesy : „Aby osiągnąć sukces matematyczny przede wszystkim trzeba lubić matematykę. Samo to jednak nie wystarczy. Dopiero ciężką pracą i nauką możemy dojść do upragnionego celu. Ważne jest także, żeby w dniu konkursu być wyspanym."
Przed nim następne konkursy. Trzymamy kciuki!
Małgorzata Piekarczyk

COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści