Wizyta w Warszawie - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

Wizyta w Warszawie

Różne > Newsy
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Dnia 26 stycznia 2018 roku grupa 40 uczniów Gimnazjum w Brzostku z klas II i III pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie pod opieką p. Katarzyny Machowskiej, p. Ignacego Wojdyły i p. Pawła Batyckiego. Centrum Nauki Kopernik mieści się na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą . Zostało otwarte jesienią 2010 roku jako wyjątkowa interaktywna ekspozycja urządzeń i technologii.
Celem wycieczki było rozbudzanie ciekawości uczniów, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz inspirowanie młodzieży do dalszej nauki.
Przed przyjazdem do Centrum Nauki młodzież miała okazję obejrzeć Stadion Narodowy.
Wizyta w centrum rozpoczęła się zajęciami w laboratorium, gdzie uczniowie uczestniczyli w zajęciach z aerodynamiki. Prowadzący przeprowadził szereg doświadczeń pokazujących dynamikę powietrza, jego opór oraz siłę nośną.
Po lekcji uczniowie mogli przez 3 godziny korzystać z ponad 450 eksponatów muzeum, z których każdy można, a nawet trzeba było dotknąć i sprawdzić jego działanie.
Zwiedzanie zakończyło się godzinną, zapierającą dech w piersi, interaktywną prelekcją w planetarium. Uczniowie odbyli niesamowitą podróż 3D w poszukiwaniu życia w kosmosie.
Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie „Królewskiego Ogrodu Światła” przy Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Jest to wystawa plenerowa, w ramach której tysiące kolorowych lampek ułożono w finezyjne kształty. Uczniowie odwiedzający wilanowski park po zmroku wkroczyli w przestrzeń, w której mogli się poczuć jak na królewskim dworze.
Intensywna nauka zmęczyła nawet tych najbardziej zaangażowanych i głodnych wrażeń. Dopiero odpoczynek na tzw. Złotych Tarasach rozbudził na nowo ciekawość uczniów.
Młodzież biorąca udział w wycieczce wykazała się dużą ciekawością i chęcią poznawania świata oraz wysoką kulturą osobistą. Po intensywnej nauce i aktywnie spędzonym dniu uczniowie gimnazjum wrócili pod szkołę w doskonałym humorze.
Ignacy Wojdyła

COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści