XXI Konkurs Matematyczny - Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Brzostku

Gimnazjum
im. Królowej Jadwigi
w Brzostku
Przejdź do treści

XXI Konkurs Matematyczny

Różne > Newsy
XXI KONKURS MATEMATYCZNY
DLA GIMNAZJALISTÓW
23 stycznia 2018 w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbył się finał XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów.
Po eliminacjach szkolnych nasze gimnazjum reprezentowało w tej rywalizacji sześcioro uczniów. Z klasy III c Michał Ramut i Emilia Szymańska, z III b Kamil Piekarczyk i Michał Nykiel oraz z II a Mateusz Ramut, Katarzyna Boroń i Jakub Batycki. Pięcioro z nich uzyskało wysokie miejsca i zostało nagrodzonych. Michał Ramut otrzymał tytuł laureata drugiego miejsca, Mateusz Ramut i Emilia Szymańska wyróżnienia oraz Kamil Piekarczyk i Katarzyna Boroń tytuły finalistów.
Uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, odbyło się 20 lutego 2018 r.. Połączone było z wykładem dr Marthy Łąckiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W tym roku podniosła się ranga tegoż przedsięwzięcia w związku z wpisem na listę konkursów kuratoryjnych
Bardzo się cieszymy, że mamy w szkole uczniów uzdolnionych matematycznie. Dziękujemy im za ogromną pracę, którą wykonują rozwiązując ogromną liczbę zadań, często na poziomie maturalnym. Bo jak mówią: „Trening czyni mistrza niezależnie od dziedziny”.
Uczniom gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!
M. Piekarczyk
COPYRIGHT by GIMNAZJUM BRZOSTEK 2017
Wróć do spisu treści